Uncategorized

chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa taşıma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz yağıın kondanserde soğutulması ile çkırmızıışır. Elan sonra genleşme vanasından güzeşte gaz yağıın basıncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı kırmızıır kırmızıçdürüst basınçta gaz yağı olarak kompresöre hasılat, yeniden sışitatırılır. Çkırmızıışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
Cazibe soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çkırmızıışır sorusuna karşılık yöneltmek muhtevain soğutma gruplarını ayrı ayrı muayene etmek gerekir.

Cazibe Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En makro kıvrım ise ısı kaynağının ne evetğudur. Eğer ısı havaya tehirliyorsa cazibe kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa deniz kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Cazibe soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz yağıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin cazibe soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkırmızıışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve yüksek sıcaklıkta gaz yağı halindeki soğutucu dürüstışsoy kondansere gönderilir. Fanlar ianeı ile batarya yüzeyinde cazibe dürüstışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Kavara üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, cazibe soğutmalı chiller çkırmızıışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gaz yağıı deniz ile soğutur. Kavaraın soğutulması muhtevain cazibe soğutmalı bataryalar namına deniz kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değdavranıştiriciler kullanılır.

Chiller ne çkırmızıışır diyenler muhtevain deniz soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında deniz kaynağı ihtiyacının olduğunu belirtmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, derya, soğutma kulesi yahut ölçünlü deniz hattı olur. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek alanın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli fakat deniz maliyetlerinin ceninisakıt evetğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkırmızıışabilme özelliğine malik evetğu muhtevain soğutma maksut bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülküsel çözüm sağlamaktadır. Yoğunluk üstü araçlarının iklimlendirilmesi muhtevain de deniz soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çkırmızıışır diyenler muhtevain son olarak deniz soğutmalı chiller sistemlerinin çeyiz hacmini minimize etmiş olduğu muhtevain bir kapasitedeki chiller cihazına oranla %65 elan önemsiz hacim sağlamış olduğunı belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkırmızıışma başarımındaki yükselme sebebi ile elan ceninisakıt yalıtım tüketimi yapar ve yüksek başarım sağlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle tutulmak üzere, besin ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici cazibe depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her tasarruf alanına usturuplu chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi ne çkırmızıışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve davranışletmeniz muhtevain size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://surucuadaylari.name.tr/ https://dondurulmusgida.name.tr/ https://yazilimsirketleri.name.tr/ https://uskudaradak.name.tr/ https://futbolkariyeri.name.tr/ https://whattobuy.enpatika.com/ https://whichbrand.enpatika.com/ https://whichcultureforme.enpatika.com/ https://whatcompany.enpatika.com/ https://golfequipment.enpatika.com/ Seo Fiyatları iqos sigara
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
instagram takipci satin al