Uncategorized

Ümit Kalko Haberleri

Kişinin yasevimliığı cemiyet süresince kıymeti olan , kapasite, davranış ve öteki davranış biçimlerini vüruttirdiği süreçlerin tümüdür.

Yetişek, önceden saptanmış esaslara bakarak insanların davranışlarında belli vürutmeler katkısızlamaya yarayan planlı etkisinde bırakır sürecidir.

Yetişek; bireyin davranışlarındaki yaşantısı suretiyle kasıtlı olarak ve isteyerek bileğkârme meydana getirme sürecidir.

Görüldüğü gibi eğitimin bir çok tanımı dokumalabilmektedir. Fakat, hasetmüzde çoğunlukla yeğleme edilen tanım:

“Kişinin davranışında, kendi yaşantısı suretiyle ve kasıtlı olarak mergup yönde( eğitimin fakatçlarına yakışır ) bileğkârme meydana getirme sürecidir.” Şeklindedir.

Bu aşinalık bakarak;

· Yetişek bir süreçtir.

· Yetişek sürecinde, bireyin davranışlarının mergup yönde bileğkârtirilmesi fakatçlanmaktadır.

· Davranışlarındaki bileğkârme kasıtlı olarak gerçekleştirilmektedir.

· Yetişek sürecinde bireyin kendi yaşantıları esastır.
EĞİTİMİN SÜRECİ

Eğitimin üç esas öğesi vardır.

1. Yalnızç

2. Öğretme ve öğrenme etkinlikleri

3. Bileğerlendirmeler

Yetişek fakatçla başlar, öğretme-öğrenme etkinlikleriyle devam değer ve istimara ile son bulur. Sürecin bu mantığı parçalanmamış kültürler yürekin birdır. Yalnızçların içinde ne olduğu ve öğrenme yürekin kullanılan öğretme şekilleri kültürden kültüre bakarak bileğkârebilir, ama sürecin doğbeyı bileğkârmez.

Yetişek kapsamı ve tanımlanması açısından çok geniş bir kavramdır. Gün boyunca biraşırı filozof ve terbiyeci, eğitimin ne olduğuna değgin farklı farklı tanımlamalarda bulunmuşdolaşma. Günümüzde ise eğitimin kabul edilen ölçünlü tanımı şudur: Yetişek, bireyin davranışlarında kendi yaşantıları suretiyle kasıtlı olarak istendik davranış bileğkârikliği meydana getirme sürecidir. Bu tanımlama ekseninde eğitimin umumi hatları çizilebilir. Bu tanımlamanın süresince eğitime değgin temelı önemli kavramlar vardır. Özellikle “kendi yaşantıları suretiyle”, “kasıtlı olarak”, “istendik davranış bileğkârikliği” ve “müddetç” gibi kelimeler eğitimin anne taşlarıdır.

Yetişek, adam yürekin hayat boyu devam fail bir süreçtir ve davranışlarda başkalık meydana getirir. Bu davranış değişiklikleri ise bireyin kendi tecrübelerine dayanır. Davranış değişiklikleri istendik kısaca beklentilere ve hedeflere yakışır olabileceği gibi istenmedik yönde bile vürutebilir. Yetişek sürecinin kârletilmesi ise kasıtlı kısaca programlı ve programlı olabileceği gibi vürutigüzel bile kabil. Kasıtlı olarak meydana getirilen eğitime formal eğitim bilimi, vürutigüzel meydana getirilen eğitime ise informal eğitim bilimi denir. Daha açıklayıcı bir örnek verirsek mektep, dershane, eğitim bilimi merkezleri gibi mekânlarda maruz eğitim bilimi formal; bireyin kendi çevresinden edindiği ve planlı programlı olmayan eğitim bilimi ise informal eğitidir. şu demek oluyor ki eğitim bilimi yalnızca okullardaki öğrenmelerle sınırlı bileğildir.

Yetişek Türleri
Yetişek türlerine bakarak sınıflandırıldığında formal ve informal eğitim bilimi olmak üzere dü tür ortaya çıkar. Formal eğitim bilimi okullarda ya da kurumlarda belli bir tasavvur ve izlence çerçevesinde gerçekleştirilir ve bu eğitim bilimi tipinin belli bir amacı vardır. Bu düzende eğitim bilimi süreci yönetimsel bir kadro ve eğitmenler tarafından planlanır. İnformal eğitim bilimi ise otomatik vüruten ölçüsüz ve programsız meydana getirilen eğitimdir ki birey bu eğitimi sosyal çevresinden gizil olarak edilir.

Yetişek Sistemi
Yetişek, bir tertibat olarak ele tuzakındığında ise eğitim bilimi sisteminin üç esas ögesi bulunmaktadır: Bunlar kaynaklar, süreçler ve çıktılardır. Menşe; eğitimin beslendiği öğretmen, öğrenci, bina, tesisat, maliyet, personel gibi fiziksel unsurlardır. Müddetç; mektep süresince gerçekleştirilen dersler, öğrenme yaşantıları ve ders aktiviteleridir. Çıktılar ise bireyde ihtisas, yeterlilik, yetki, imtihan özetları gibi mergup davranış bileğkâriklikleridir.

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://surucuadaylari.name.tr/ https://dondurulmusgida.name.tr/ https://yazilimsirketleri.name.tr/ https://uskudaradak.name.tr/ https://futbolkariyeri.name.tr/ https://whattobuy.enpatika.com/ https://whichbrand.enpatika.com/ https://whichcultureforme.enpatika.com/ https://whatcompany.enpatika.com/ https://golfequipment.enpatika.com/ Seo Fiyatları iqos sigara
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
instagram takipci satin al